Kermes ve Film Gösterimi (26 Eylül 2014)

26 Eylül 2014’de mahalle sakinlerine ve Küçükyalı ArkeoPark’ı merak eden herkese yönelik ilk kültürel etkinliğimizi gerçekleştirdik. Ne yazık ki etkinlik saatlerine doğru kötüleşen hava koşulları nedeniyle film gösterimimizi yapamadık, ancak Küçükyalı kadınları etkinliğimizi sergiledikleri el sanatları ürünleriyle desteklediler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz! O akşam bizleri ayrıca mutlu eden İstanbul’a henüz atanan İtalyan Başkonsolos Sn. Federica Ferrari Bravo ve Konsolos Sn. Julia Prati’nin Küçükyalı ArkeoPark’ı ziyaret etmeleriydi. Kendilerine alanla ve projemizle ilgili detaylı bilgi verdik. İlgileri bizleri gerçekten çok sevindirdi.

Kermes ve Çocuklar İçin Oyuncak Değişimi Pazarı (7 Kasım 2014)

7 Kasım 2014 Pazar günü saat 11:00’da Küçükyalı ArkeoPark’ta, sarcının açık kısmında “Kermes ve Çocuklar İçin Oyuncak Değişim Pazarı” etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik sırasında saat 11:00’dan gün batımına kadar arkeolojik alanda ücretsiz rehberli turlar düzenlenmiştir.

Konser Etkinliği (9 Mayıs 2015)

Barış için Müzik topluluğu ile Amerika’nın en eski akapella gruplarından Yale Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Spizzwinks topluluklarının katılımıyla Satyros Manastırı Sarnıç alanında yaklaşık 200 kişilik bir konser etkinliği gerçekleştirilmiştir. Konuklar önce Küçükyalı ArkeoPark Çocuk Kulübü’nün yetiştirdiği rehber öğrenciler; Ali Terli, Emirhan Küççük, Nazlı Dursun, Rümeysa Harman tarafından rehberli tura katılmıştır.  AÇEV okuryazarlık kursu gönüllü öğretmeni Güzin Çakır liderliğinde kursu başarıyla bitiren kursiyerler yiyecek standını birlikte hazırlamışlardır. Kursiyerler yiyecek isimlerini kendi el yazılarıyla yazmışlardır. Peyzaj Mimarı ve Bitki Ressamı Şükran Ayalp önderliğinde alanda tespit edilen bitkilerin fotoğraflarından bir sergi alanı ve çocuklar için ‘Suluboya Bitki Ressamlığı Atölyesi’ düzenlenmiştir. Bu atölye çalışmasına gün boyunca toplam 40 çocuk katılmıştır.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, İtalya İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo, Çınar Mahallesi Muhtarı Ayşem Möröy konser etkinliğine bizzat katılmışlardır.

İftar Yemeği Organizasyonu (8 Temmuz 2015)

Çınar Mahallesi Muhtarı Ayşem Möröy ve Küçükyalı Muhtarı Kadriye Necla Timur’un önderliğinde alanda geniş katılımlı bir iftar yemeği düzenlenmiştir.

Arkeoloji Çadırı’nda Sinema Geceleri (22 Temmuz – 9 Eylül 2015)

İlki 22 Temmuz’da olmak üzere her Çarşamba akşamı kazı çadırında bir film gösterimi ve ücretsiz rehberli tur gerçekleştirilmiştir. Başta Küçükyalı sakinleri olmak üzere İstanbul’un dört bir köşesinden bu etkinliğe yoğun bir katılım olmuştur.  Toplamda 7 film gösterisi yapılmış ve her defasında yaklaşık 50-60 kişi etkinliğe katılmıştır.